Klimat Bartycka

Gruntowe Pompy Ciepła

Do każdej instalacji zapewniamy:
Projekt geologiczny dolnego źródła pompy ciepła, który gwarantujący wysoką jakość i żywotność odwiertów.

Projekt rekuperacji oraz wymiennika gruntowego (dający Państwu pewność, że instalacja dostarczająca do domu świeże powietrze będzie działała poprawnie i niezawodnie)
Projekt instalacji wewnętrznych oraz kotłowni z pompą ciepła, określający między innymi moc systemu grzewczego oraz ilość i długość odwiertów, który to projekt pomija większość firm. My uważamy, że jest on podstawą prawidłowego funkcjonowania instalacji centralnego ogrzewania z pompą ciepła.

Rynkowa cena tych projektów to 5 tysięcy złotych!!!

Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom klientów, oraz potrzebom rynku wyspecjalizowaliśmy się w projektowaniu i montażu systemów grzewczych bazujących na pompach ciepła w Warszawie i innych miastach w województwie Mazowieckim. Naszym głównym partnerem jest firma Viessmann. Oferuje ona pompy ciepła ceny, których są korzystne z uwagi na wysoką jakość produktów. Zaufaliśmy tej marce mając na uwadze dobro naszych klientów wierzymy, że jest to właściwy wybór.

Dbamy o każdy aspekt przebiegu współpracy, dlatego jesteśmy z Państwem projektując i wybierając warianty ogrzewania. Dostosowujemy się do terminów przy wykonywaniu poszczególnych etapów. Po montażu wszystkich urządzeń i uruchomieniu zapewniamy opiekę serwisową 24H.

 

Gruntowe Pompy ciepła:

Pompa ciepła jest urządzeniem z zasady długowiecznym, lecz przez błędy montażowe ,

lub nieefektywne zarządzanie ciepłem można znacząco skrócić jej żywotność i

znacznie zwiększyć zużycie energii elektrycznej.

Gruntowe pompy ciepła marki Viessmann są wyposażone w szereg czujników co pozwala na maksymalny odzysk energii z ziemi, lub wody Intuicyjne panele sterujące umożliwiają łączność z internetem co zwiększa komfort obsługi, oraz usprawnia kontrolę serwisową.

 

 

Pompa Ciepła – kolektor pionowy

Dbamy o to , aby każde montowane przez naszą firmę urządzenie posiadało parametry grzewcze odpowiadające wymaganiom obiektu , a w szczególności aby ilość , długość i jakość odwiertów była dobrana prawidłowo tak , żeby ciepło przekazywane z gruntu do pompy ciepła za pośrednictwem sąd pionowych było dostarczone we właściwej ilości i aby czynnik grzewczy posiadał odpowiednią temperaturę . Pilnując wytycznych projektowych , dobierając właściwie moc pompy ciepła , dbając o odpowiednią izolację , stosując markowe urządzenia i podzespoły , proponujemy najoszczędniejsze i najtrwalsze rozwiązania na rynku.

 

Pompa Ciepła – kolektor poziomy

Najefektywniejszym systemem , zwiększającym współczynnik COP (wydajności pompy – czyli pobór energii elektrycznej względem energii cieplnej oddanej do obiegu ) jest rozłożenie rur kolektora poziomego pompy ciepła pod drenażem oczyszczalni ścieków , lub/i drenażem wody z odprowadzenia deszczówki . nie zapominajmy , że nośnikiem energii jest woda więc starajmy się wykorzystać ją racjonalnie.

 

 

Pompa Ciepła Woda/Woda

Z uwagi na fakt, iż systemy oparte na bezpośrednim odzyskiwaniu ciepła z wody są wydajne , lecz kłopotliwe w utrzymaniu z uwagi na częste osadzanie się minerałów stosujemy wymienniki zewnętrzne , aby współczynnik wydajności pompy utrzymać na bardzo wysokim poziomie .

Viessmann Vitocal 300 to pompa ciepła idealnie nadające się do tego typu instalacji urządzenie , pamiętając jednocześnie o tym , iż wszystkie proponowane przez naszą firmę rozwiązania dla domu są sprawdzone i cieszą się aprobatą ich użytkowników.

 

Pompa ciepła i kolektor słoneczny:

Aby zwiększyć żywotność pompy ciepła , a zwłaszcza w przypadku zastosowaniu kolektora poziomego w okresie od wiosny do jesieni , grzaniem wody w dużym stopniu może zająć się kolektor słoneczny (solary płaskie , lub próżniowe) , co może przyczynić się do regeneracji dolnego źródła jakim jest kolektor pionowy(odwiert) , lub kolektor poziomy .

 

Pompa ciepła i inne źródła ciepła:

Pamiętamy, żeby budynki ogrzewać innymi źródłami ciepła, by ograniczyć koszty. Natomiast pompy ciepła bardzo często łączone są w instalacjach biwalentnych z innymi urządzeniami grzewczymi np. : z kominkami płaszczem wodnym w nowych instalacjach, lub z kotłami gazowymi w instalacjach modernizowanych. Często niemożliwe było by ogrzanie budynku starego typu ze słabą izolacją i dużymi stratami ciepła wyłącznie pompą, ponieważ urządzenie nie produkuje ciepła. Jedynie przekazuje je z gruntu, wody lub powietrza.

 

Powietrzne pompy ciepła:

Rozróżniamy dwa rodzaje powietrznych pomp ciepła , pompy tylko przeznaczone do grzania wody użytkowej , oraz pompy stosowane do ogrzewania domu.

W miarę ocieplania się klimatu i wyższych średnich temperatur w wielu przypadkach coraz bardziej efektywne ekonomicznie wydaje się stosowanie powietrznych pomp ciepła w rozwiązaniach problemu ogrzewania domów, których właściciele lubią wygodę, estetykę, a jednocześnie nie lubią przepłacać.

Warto pamiętać, że tego typu systemy ciepła są inwestycją, która niekoniecznie musi stanowić duży wydatek. Obecnie można otrzymać na pompy ciepła dotacje, które znacząco zmniejszą koszty.